FK ČECHIE KRALUPY – BOTAFOGO MĚLNÍK 2:0(0:0)

FK ČECHIE KRALUPY – BOTAFOGO MĚLNÍK  2:0(0:0)

Mynařík Seifert  Hořák Měchura

Vlk      Sluka     Všolák      Havel

Gospodinov Pokorný

Střídali: Arandič, Chlapec

V sobotu 30.4. jsme sehráli  mistrovské utkání s mužstvem Botofogo Mělník na našem hřišti. Před zahájením utkání výbor FK Čechie a hráči pogratulovali dlouholetému členu FK Čechie Karlu Černému který slavil 70let svého života.Hodně zdraví a prožití ještě hodně let mu popřáli i fanoušci FK Čechie.Samotné utkání začalo jak už jsme zvyklí houpačkou.Hned ve 3min. Měchura uvolnil Gospodinova, ale jeho střela šla mimo branku.Z protiútoku zahrozil soupeř a naše obrana měla hodně starostí, ale ustála to bez obdržené branky.Ve 4min. Vlk centroval do vápna, ale brankář těsně před Gospodinovým odvrátil na roh, nic z toho nebylo.

Ve 12min. tvrdou střelu Pokorného stačil brankář vyrazit na roh, opět nic.Ve 14min. Sluka uvolnil Vlka, ale míč byl rychlý a tak brankář hostí stačil vyběhnout a míč odkopnout.V 19min. Seifert vyslal míč za obranu hostů, nabíhající Vlk nestačil míč dostat do branky.Poločas se dohrával bez brankových příležitostí i když jsme měli víc ze hry než soupeř.

Do druhého poločasu trenér Hořínek provedl změnu v sestavě,Pokorného nahradil Arandič.

Ze začátku druhého poločasu byl soupeř aktivnější, víc držel míč a podnikal nebezpečné protiůtoky.Po deseti minutách se kluci uklidnili začali kombinovat a dostali soupeře pod tlak.V 56min. měl velkou příležitost otevřít skóre utkání Sluka, ale jeho střela z tr.kopu rozezvučela tyč hostující branky.V 60min. trenér Hořínek střídal po druhé, Havla vystřídal Chlapec.Náš tlak pokračoval a rodili se šance, v 65min. vystřelil Všolák a brankář s námahou vyrazil na roh, zase nic.V 79min. jsme se už radovali, na centr Vlka si naskočil Gospodinov a hlavou dostal míč do branky 1:0, nechyběla oslava kotoulem. V 81min. Chlapec centrem našel úplně volného Gospodinova, ten ale hlavou přestřelil branku.V 83min. hosté zahrávali rohový kop, vyražený míč se dostal k hostujícímu hráči, ale ten naštěstí přestřelil naši branku.V 85min. byl za urážku rozhodčího vyloučen hráč hostů Bárta a přesilovku jsme dokázali využít.V 88min. Sluka nahrál Gospodinovi, ten prodloužil na Chlapce a jeho střela se odrazila od břevna do branky 2:0.Po utkání fanoušci odměnili hráče potleskem.Spokojený byl i oslavenec Karel Černý, který dostal od kluků jako dárek vítězství nad Botafogem.