FK ČECHIE KRALUPY – ROMA NERATOVICE 8:3 (5:1)

FK ČECHIE KRALUPY – ROMA NERATOVICE  8:3 (5:1)

Branky: Moravec 3x, Szajko 2x, Kovář 2x, Lipovský

Mynařík Hořák Pokorný Al. Arandič

Douša    Sluka    Moravec  Chlapec

Kovář  Szajko

Střídali: Lipovský, Měchura, Suchý, Jeřábek, Kašpar,

V neděli 6.7. jsme zahájili novou sezónu přípravným zápasem proti Romo Neratovice,utkání se hrálo na dobře připraveném hřišti v Hostíni.Na začátek sezóny se hrál pohledný oboustranně útočný fotbal.Ve 12min. jsme mohli otevřít skóre, ale Douša špatně vyřešil finální přihrávku na Kováře.V16min. jsme založili rychlý protiútok a Sluka ve vápně našel Szajka a ten svoji první brankou za Čechii otevřel skóre utkání 1:0.Ve 21min. měli hosté šanci, ale na prudký střílený centr hostující hráč nedoklouzal.Ve 23min. se přes hostující obranu i přes brankáře prodral Lipovský a vstřelil svůj první gól v dresu Čechie 2:0.Jeho gól byl draze vykoupen, při srážce s brankářem to odnesl zub, a tak nebyla žádná radost.Ve 28min. se k sólu odhodlal Moravec, ale jeho zakončení bylo slabé.Ve 29min. rozehrával Sluka tr.kop, jeho střelu brankář neudržel a Moravec pohodlně doklepl do sítě 3:0.V 31 min. předvedl brankář Pospíšil vynikající zákrok a udržel čisté konto.Ve 37min. hosté snížili krásnou střelou z dálky 3:1.Ke konci poločasu jsme hosty přehrávali a vypracovali jsme si dost brankových příležitostí.Ve 40min. po ťukesu v soupeřově velkém vápně hostů přihrál Jeřábek volnému Szajkovi a bylo to 4:1.Ve 42 min. našel Moravec úplně volného Kováře a bylo to 5:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili, jako tradičně, s tím, že už je hotovo a soupeř nebude klást odpor a bude jenom čekat kolik gólů dostane, opak byl ale pravdou.Hosté vstoupili do druhého poločasu jako polití živou vodu, začali se lépe pohybovat,zjednodušili svoji hru v útoku a naše obrana měla problémy.Ve 47min nás hosté rozebrali a snížili na 5:2.Po tomto gólu se naše hra opět zlepšila, ale na gól jsme čekali až do 67min., to Moravec nasadil k sólu a gólově ho zakončil 6:2.V 73min. šel Moravec opět sám na brankáře, ale tentokrát na něho nevyzrál.V 74min. naše obrana nezachytila průnikovou přihrávku hostů a pro nabíhajícího útočníka nebyl problém překonat našeho brankáře 6:3.V 76min. se centr Chlapce dostal k Moravcovi, který byl sám před prázdnou brankou, a hlavou zvyšoval na 7:3.Byl to jeho třetí gól v zápase.V 82min vybídl Kovář novice Jeřábka ke skórování, ale ten nedokázal trefit prázdnou branku( asi nováčkovská daň z nervozity).V 89min.Moravec, nejlepší hráč zápasu, naservíroval Kovářovi tutovku a ten nepohrdl 8:3.Utkání splnilo účel.Všichni hráči si zahráli a měli možnost se předvést novému trenérovi, mužstvo do podzimní sezóny povede trenér Vydra.Musím pochválit i soupeře,přestože vysoko prohrával nesnížil se k žádným ostrým zákrokům.Utkání velmi dobře odřídil rozhodčí Švancara.