Kdo úmyslně poškodil galavečer Sportovec Kralup? Kdo vykoupil v předprodeji vstupenky?

11.4.2016

Kdo úmyslně poškodil galavečer Sportovec Kralup? Kdo vykoupil v předprodeji vstupenky?

Gratulace Dominika Haška pořadatelům ankety a nadšení přítomných diváků byly náplastí!

V pátek 1. dubna proběhl v kralupském kině Vltava osmý galavečer kralupských sportovců s hvězdným hostem Dominikem Haškem. Organizátoři ankety byli nuceni již druhý den po zahájení předprodeje, do kterého putovalo 134 vstupenek na tři předprodejní místa, oznámit, že je vyprodáno! Všechny dosavadní galavečery měly „plný dům“, jen sem tam se v publiku objevilo prázdné místo. Organizační tým čelil čtrnáct dní před premiérou večera velkému tlaku na uvolnění dalších vstupenek. Řešily se přístavky, posouvalo se technické zázemí, dělalo se vše a v plném nasazení pro to, aby nikdo z potenciálních zájemců nebyl zklamán! Situace se vyhrotila do té podoby, že minimálně osmdesát zájemců o vstupenky muselo být odmítnuto.

Kampaň na galavečer prakticky žádná neběžela, neboť pořadatelé žili v domnění, že je skutečně vyprodáno. Jaký to byl ale šok, když ve čtvrt na osm odstartovali noví moderátoři večera Karmela Beránková a René Kujan měsíce připravovaný program „Vzhůru ke hvězdám“ k hledišti, kde nebylo obsazeno 103 míst?! Co se stalo?

To s jistotou nikdo neví. Jedním ze zjištěných faktů je, že nějaká mladá slečna vykoupila všechny vstupenky v předprodeji na zimním stadionu. Zakoupila 51 vstupenek, požadovala jich ještě více, a na příjmový pokladní doklad se podepsala jménem „Král“. Dalších 48 kusů vstupenek bylo prodáno na předprodejním místě v pokladně plaveckého bazénu a 35 vstupenek v předprodeji KD Vltava. Dohromady bylo v předprodeji vykoupeno více jak 103 ks vstupenek (odkontrolováno dle fotografie z úvodu večera) na místa, která nikdo neobsadil.

Jen díky duchapřítomnosti organizátorů se podařilo z části zaplnit volná místa sportovci, kteří seděli na přístavcích a hokejisty, kterým bylo vyhrazeno „sezení na pódiu“.  Pohled do hlediště však nebyl takový, jaký se dal očekávat. „Jen těžko se dá vysvětlit, kdo a co stojí za tím, aby galavečer, jenž je určen sportovcům, kteří naše město Kralupy nad Vltavou reprezentují, byl poškozen. Při ceně 150 Kč za vstupenku, která byla určená na úplný program galavečera vč. afterpárty a skoupením minimálně 100 míst s úmyslem je nikdy neobsadit, musel někdo opravdu hluboko sáhnout do kapsy, a nám nejde do hlavy, komu to za to stálo“, konstatovala organizátorka akce Lenka Císlerová.

Režisér a scénárista večera Jindřich Kohm k bezprecedentní situaci uvedl. „Za osm let, co anketu připravujeme, jsme se s ničím podobným nesetkali. Každý rok na setkání zástupců sportovních oddílů vysvětluji filosofii ankety, ptám se všech zástupců oddílů na názor na koncept ankety. Anketa je svým pojetím zcela mimořádná. Po osmi letech jejích příprav a natáčení medailónků nominovaných sportovců vím, jak ji v drtivé většině vnímají. Nesetkali jsme se s žádným zhrzeným sportovním funkcionářem či rodičem, který by nám spílal za obsazení nominací. Různá vysvětlení a komunikace sice probíhají, ale v klidu a míru. Jsem přesvědčený o tom, že tento nehorázný podraz nemohl spáchat nikdo z široké kralupské sportovní rodiny.

 

Průběh galavečera, na kterém se diváci bavili, byl hvězdný. Dominik Hašek si vysloužil ovace ve stoje. Lidé vzdali hold sportovní legendě už v třetině sestřihu toho nejlepšího, co Dominátor ve své hvězdné kariéře předvedl. Bylo to dojemné! Dominik Hašek se bezprostředně po skončení večera vyznal ze svých emocí: „Když jsem přijal toto pozvání asi tři, čtyři měsíce zpátky, tak jsem moc nevěděl, do čeho jdu. Mně se na akci líbilo, jak to bylo celkově pojaté. Samozřejmě jde o sportovce, o trenéry, o ty oceněné sportovce především a to organizátoři připravili velice hezky. Líbil se mi doprovodný program, co si sportovci a trenéři myslí, jaké mají názory na svůj sport, na lidi okolo, jak se nebáli říct ty věci na rovinu a nejenom ti dospělí, ale i ty děti to řekly, jak si to myslí, a to právě na tom bylo to hezké. Bylo tady spousta úsměvů, některé věci byly až dojemné, až se člověk musel opravdu trošičku držet a je to právě o té upřímnosti, která z celého toho večera pramenila.

Ještě většího zadostiučinění se organizátoři ankety dočkali ve foyer sálu, kde jim hosté gratulovali k nejúspěšnějšímu ročníku Sportovce Kralup. Gratulace neustávaly ani několik dní po skončení akce.  Ale stále nás mrzí, že zlý úmysl ani tak nepoškodil nás, organizátory akce, ale bohužel hlavně rodiny nominovaných sportovců. Babička, dědeček, bratr, sestra, matka či otec, trenéři a spolu oddíloví kolegové jsou ti, kteří se galavečera nemohli v mnoha případech zúčastnit,“ dodává Lenka Císlerová.

Organizační tým Sportovce Kralup Lenka Císlerová, Jindřich Kohm a Jan Špaček se tímto omlouvá všem, komu nebylo z důvodu vyprodané kapacity sálu vyhověno! „Pevně věříme, že nám svou přízeň zachováte a za rok, při 9. ročníku Sportovce Kralup 2016 - jenž má podtitul Sport s digitální dimenzí - se v kině Vltava zase uvidíme,“ věří Jan Špaček. Již nyní byla přijata opatření, aby se podobná situace se vstupenkami nemohla opakovat. Anonymní „šprýmař“ musí být v z velmi drahé a nevydařené sabotáže zklamán. Z rozptýleného oblaku hněvu a lítosti nad aprílovým podrazem se do historie ankety Sportovce Kralup nad Vltavou zapíše klasická latinská otázka: Cui bono? V čí prospěch se toto stalo…

Vydal:

Organizační tým

Císlerová/Kohm/Špaček

 

Autor: Jan Jirák   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

FK Čechie Kralupy