OSLAVY STOLETÉHO VÝROČÍ ZALOŽENÍ FK ČECHIE KRALUPY

3.7.2019

OSLAVY STOLETÉHO VÝROČÍ ZALOŽENÍ  FK ČECHIE KRALUPY

FK Čechie byla založena v roce 1919 z iniciativy p.Varvažovského a zaměstnanců cihelny v Lobči,klub hrál na louce Varvažovských v místech dnešního sídliště Cukrovar, pamětníci  jim dali přízvisko ,,Cihláři“.V dlších letech se klub na popud majitele drogerie p.Josefa Kocourka a jeho přátel přestěhoval na pravý břeh Vltavy za hospodu ,,U Čejků“, kde je dnes Kulturní  společenské středisko Vltava.V padesátých letech minulého století se odstěhoval na dnešní místo u Dýhárny.Při vzniku DSO se stal z Čechie DSO Tatran Kralupy.Po politickém uvolnění se vrací k původnímu názvu FK Čechie.V klubu bylo více sportovních oddílů, mimo jiné oddíl ledního hokeje, který hrál svá utkání na tůni v Lobečku a trenéra jim dělal legendární fotbalista Vojta Bradáč(Viktoria Žižkov, Slavia Praha), který  trénoval i fotbalový oddíl.FK Čechie byla ve městě provinčním klubem a tak sportovních příznivců a sponzorů bylo velmi málo, veškerá podpora sponzorů i města směřovala na podporu FK Kaučuk Kralupy.Veškeré tlaky o spojení FK Čechie s FK Kaučuk Kralupy se ustály a díky poctivé práci hráčů a všech předsedů oddílů se stadión začal podle finančních možností renovovat a začíná z něj být  hezký fotbalový stánek.Ze škvárového hřiště se udělala pěkná travnatá plocha(od července přibude centrální zalévání),vybudovalo se nové restaurační zařizení s venkovním posezením a dětské hřiště.Práce tam bude ještě hodně, ale myslím si že to výbor v čele s předsedou p.Kostelníčkem zvládne.

Na oslavu 100.výročí založení klubu si výbor FK Čechie za podpory města pozval známý fotbalový klub AMFORA kde jsou hvězdní fotbalisté, herci, zpěváci, moderátoři.Pozváni byli i bývalí fotbalisté a členové FK Čechie Kralupy.

V 10.00hod. byl slavnostní nástup pod vedením bývalého ligového rozhodčího p.Pavlína Jirků, kterému pomáhali p.Novák  a p.Pixa.Hráči přivedli na hřiště naše fotbalové naděje ze starší přípravky. Po představení zástupců města a všech hráčů obou mužstev panem Titlbachem se ke sovu dostaly vykopávačky, paní Monika Absolonová a paní Zora Jandová zahájili zápas a diváci se bavili.Hrál se fotbal pro potěšení diváků a bylo se na co dívat,úniky Romana Skamene vtipně komentované p.Titlbachem, vytříbenou techniku Ládi Vízka, nádherné přihrávky Antonína Panenky, ale i ostatní hráči Amfory i Čechie přispěli k tomu , že si diváci odnesli pěkné zážitky z této akce.K dobré náladě po zápase pomohlo i občerstvení, které připravilo vedení FK Čechie pro hráče i veřejnost.V odpoledních hodinách pokračovaly oslavy přátelským zápasem mezi staršími žáky FK Čechie a Spolanou Neratovice,pro naše kluky  to byla zkušenost zahrát si proti soupeři, který je výkonnostně výš než naše mužstvo.Kluci se ale soupeře nezalekli a byli důstojným soupeřem,jenom je zklamala koncovka.

Oslavy výročí byli zakončeny večerní taneční zábavou.Myslím si, že to byla povedená akce, která snad pomůže k lepšímu náhledu veřejnosti na FK Čechii Kralupy.Poděkování patří všem členům výboru FK Čechie při zajišťování celé akce.Poděkování patří i MÚ a místostarostovi p.Lesákovi za finanční podporu.

Děkujeme a DYCKY ČECHIE

Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019