Starší žáci FK Čechie postoupili do kraje

13.6.2021

Starší žáci FK Čechie postoupili do kraje

Po rozpadu uskupení mládežnického fotbalu s názvem Junior Kralupy neměl Fotbalový klub Čechie Kralupy v mladších věkových kategoriích žádné družstvo. Začínalo se „od píky“, od přípravek. Svého aktuálně největšího úspěchu tým dosáhl v uplynulém ročníku 2020 - 21. Družstvo starších žáků vyhrálo krajskou soutěž I. A třídy. Tím si kluci zajistili postup do krajského přeboru ve stejné věkové kategorii. V odehraných zápasech žáci Čechie nenašli přemožitele a drželi se na čele soutěže. Největším soupeřem jim mělo být mužstvo Kročehlav, ale i s ním si chlapci poradili a vyhráli na jeho hřišti 3:0. Byl to jejich nejhezčí zápas sezóny.

Letos v květnu po koronavirovém rozvolnění hrálo družstvo starších žáků už jen přátelská utkání - proti Veltrusům získalo vítězství 3:1, Štětí porazilo 5:1, Roudnici - Podlusky 7:2 (oba týmy jsou účastníky krajského přeboru žáků Severočeského kraje). S aktuální prapodivnou sezónou se mladí fotbalisté fakticky rozloučili vítězným utkáním v domácím prostředí s družstvem Mělník - Pšovka v poměru 7:0, poločas 3:0. Branky vstřelili: Zajíček 5, Měchura 1 a Horvát 1.

Kádr tvořili hráči Škuthan,Tyller, Brož, Čech M., Fečo, Hájek, Hořejší, Kvacskai, Marsa, Marx, Mašek, Měchura, Palice, Petr, Seidl, Suk a Zajíček.

"Chci poděkovat Městskému úřadu Kralupy nad Vltavou za podporu mládežnického sportu a nesmíme zapomenout na naše příznivce - rodiče, bez nichž bychom se jen obtížně dopravovali k zápasům," uvádí jeden z činovníků klubu Bohumil Běhounek. "Chci vyjádřit dík i Martinu Brožovi, který ve fotbalovém klubu FK Čechie působí ve funkci šéftrenéra mládeže a má výrazný podíl na vzestupu mládežnických mužstev. Je i jeho zásluhou, že se rozrostla základna mládeže a zároveň se stará o zlepšení podmínek pro tréninky a zápasy mládeže".

A jak to vidí trenér staršího žactva Jiří Palice? "Postup je zásluhou a výsledkem obětavosti celého družstva. Odstup od druhého žákovské týmu soutěže byl pět bodů. Největším soupeřem v krajské soutěži bude pro nás SK Slaný, který disponuje herně vyzrálým kádrem, a také družstvo Baníku Švermov, Rakovníka..."

(BB)