Komentáře utkání

Krajský přebor - 15 kolo
Slovan Velvary - FK Čechie 0:14 (0:5)
Branky: 4x Filip Zajíček, Filip Marx, 2x Jiří Palice, 1x Petr Hájek, Vojtěch Kvacskai, Matěj Čech, Jan Škuthan
Sestava: Tyller - Hanáček, Petr, Čech, Hořejší - Zajíček, Kvacskai, Kozák, Palice - Marx, Hájek
Střídaní: Horvát, David, Škuthan, Fečo

V neděli 14.11. 2021 jsme odehráli mistrovské utkání ve Velvarech. Naši kluci hráli pěkný fotbal s krásnými
kombinacemi a častou střelbou. V prvním poločase držel nad vodou domácí brankář, který předvedl hodně
pěkných zákroků a tak poločas skončil jen 5:0 v nás prospěch

Do druhého poločasu kluci vletěli jako uragán, než se domácí rozkoukali, prohrávali v 39 minutě 8:0. Kluci
nepolevili a přidávali jednu branku za druhou a do konečného stavu 14:0 pro nás. Je pravda, že soupeř
odpadl a už nám nestačil. Děkujeme Všech za podporu.

Starší žáci - Krajský přebor - 14 kolo

FK Čechie - SK Hořovice 0:1 (0:1)
Sestava: Škuthan – Hanáček, Tyller, Čech, Kvacskai, Petr - F. Zajíček, Palice, Seidl - Hájek, Marx
Střídali: Hořejší, Fečo

V sobotu 6.11. 2021 jsme odehráli mistrovské utkání s SK Hořovice vedoucím mužstvem kr.přeboru žáků. Utkání bylo vyrovnané, soupeře jsme tím zaskočili že se nedokázal dostat do nějakého tlaku.První velkou šanci jsme měli my,Seidl z hranice velkého vápna tvrdě vystřelil bohužel jeho střela šla doprostřed branky kde byl připraven brankář hostů.Ke konci poločasu se začali prosazovat hosté.Ve 33min. nastřelili břevno naší branky.

Do druhého poločasu jsme na soupeře vletěli a vytvořili jsme si šance ke skorování.Ve 35min. se do šance dostal Marx, ale nedokázal skórovat.Ve 36min. Zajíčkovu střelu soupeř stačil zablokovat na roh, z rozehraného rohového kopu nedokázal Čech trefit odkrytou branku soupeře.Ve 48min. měl velkou šanci soupeř ke skorování, uplně volný hráč nedokázal hlavou překonat našeho výborně chytajícího brankáře Škuthana.Rozhodnutí padlo v 63min. kdy jsme udělali chybu v našem pokutovém území a neobsazený hráč střílel na naši branku,jeho střelu ještě Škuthan stačil vyrazit, ale další neobsazený hráč už dokázal skórovat 0:1.I když jsme se snažili o vyrovnání soupeř si výsledek už zkušeně pohlídal.Musíme kluky pochválit, podali vynikající výkon a soupeře tím hodně zaskočili.Škoda, že se nám to nepovedlo dotáhnout do konečné remízi

Starší žáci - Krajský přebor - 13 kolo

FK Čechie - SK Slaný 3:0 (1:0)
Branky: Filip Zajíček, Jiří Palice, Filip Marx
Sestava: Škuthan – Hanáček, Tyller, Čech, Kvacskai, Kozák - F. Zajíček, Palice, Fečo - Hájek, Marx
Střídali: Hořejší, David, Horvát, T. Zajíček

V sobotu 30.10. 2021 jsme odehráli mistrovské utkání s SK Slaný. SK Slaný si nevypracovalo žádnou brankovou příležitost za celý poločas, my jsme na tom byli lépe, dvakrát se prodral do vápna Zajíček, ale nikdo nebyl schopen dorazit míč do branky.Ve 14min.se prosadil Zajíček a vedli jsme 1:0.Do konce poločasu se obraz hry nezměnil, byla to holomajzna.

Ve druhém poločase jsme přeci jenom zpřesnili hru a bylo to znát.Dostávali jsme se do brankových příležitostí a v 38min. Palice ránou z 20metrů nedal šanci brankáři hostů a bylo to 2:0 pro nás.V 62min. jsme zahrávali trestný kop.Čech našel úplně volného Zajíčka, který prodloužil do vápna kde se nejlépe orientoval Marx a bylo to 3:0.

S hrou nemůžeme být spokojeni, ale tři body, které jsme potřebovali zůstali doma.

Starší žáci - Krajský přebor - 12 kolo
Sokol Hostouň - FK Čechie 5:0 (2:0)
Sestava: Škuthan – Hanáček, Špáda, Čech, Kvacskai, Kozák - F. Zajíček, Palice, Tyller - Hájek, Marx
Střídali: Fečo, Hořejší, David, Zajíček

V sobotu 23.10. 2021 jsme odehráli mistrovské utkání s Hostouni, hrálo se na stadionu v Lidicích.Bohužel jsme opět na soupeře nestačili.Byli jsme zakřiknutí a v soubojích jsme byli vždy druzí.Domácí nám dali lekci v jednoduchosti a pomalu celý zápas jsme byli pod tlakem.Domácí už ve 4min. otevřeli skóre zápasu po naší chybě v obraně.V 8min. domácí nastřelili břevno.Velkou šanci jsme měli i my.V 9min. prošel Zajíček do vápna domácích, ale nedokázal prostřelit brankáře domácích.Ve 20min. domácí zvýšili na 2:0, ve32min. Zajíčkova střela šla těsně vedle.
Druhý poločas jsme začali velice nešťastně, po faulu na domácího hráče v našem pokutovém území se kopal pokutový kop proti nám, domácí ho s přehledem proměnili s bylo to 3:0.Ve 39min. Zajíček z trestného kopu zatřásl břevnem domácí branky.To ale bylo z naší strany všechno.Domácí pak ještě v 64min. zvýšili na 4:0 a v 69min. zvýšili na 5:0.Z naší strany to byl velice slabý výkon.Doufejme že se kluci pro další zápasy dají dohromady.

Krajský přebor – 11. kolo.

FK Čechie Kralupy - SK Rakovník 2:1 (0:0)
Branky: Marx, Zajíček,
Sestava: Tyller - Hanáček Petr Čech Kvacskai Kozák - F. Zajíček Palice T. Zajíček - Marx Hájek
Střídali:Škuthan,Hořejší, David, Horvát

V sobotu 16.10. 2021 jsme odehráli mistrovské utkání s SK Rakovník  na našem stadionu.

Protože jsme opět nastoupili v oslabené sestavě tak jsme sestavu přizpůsobili defenzivnější taktice.Soupeř byl proti nám fyzicky vyspělejší, rychlejší i technicky vybavenější a častěji držel míč.My jsme se zaměřili na brejky a z nich jsme soupeři pěkně zatápěli.Ve 4min. Zajíček prokličkoval do vápna křížnou přihrávkou hledal Hájka ten ale nedokázal trefit míč do odkryté branky soupeře.V 16min. se Zajíček dostal až před brankáře, ale nedokázal ho překonat.Ve 25min. jsme měli štěstí, soupeř nastřelil břevno naší branky.Ve 32min. jsme odvedli pěkný závar před brankou hostů, ale opět z toho nic nebylo.

Druhý poločas jsme začali velice slibně.Ve 36min. šel sám Marx na brankář na brankáře hostů, ale nedokázal ho překonat.Ve 39min. Zajíček nastřelili břevno.Potom začali hrát hosté.Rychlými brejky se dostávali před našeho brankáře Tyllera, který odolával.Naše obrana byla přetížená a dopouštěla se chyb.Ve 46min.chyby naší obrany využil soupeř a šel do vedení 0:1.Kluci to nevzdali a šli za vyrovnáním.Ve 49min. se prosadil Marx a svoje sólo proměnil ve vyrovnávací branku 1:1.Do konce utkání se hrálo nahoru dolů.Oba soupeři chtěli vyhrát.Rozhodnutí padlo v 70min.Marx se uvolnil ve vápně a přihrávkou našel nabíhajícího Zajíčka a ten s přehledem zakončil 2:1 pro nás.Utkání jsme sice vyhráli, což je dobře  body jsme potřebovali, ale remiza by byla spravedlivá.

Krajský přebor – 10. kolo.

FK Čechie Kralupy - Český lev - Union Beroun 1:2 (0:1)

Branka: Čech
Sestava: Tyller - Hanáček Petr Čech Hořejší - Zajíček F Zajíček T Palice Kozák - Marx Hájek
Střídali: Škuthan, Fečo,David, Horvát

V neděli 10.10. 2021 jsme odehráli dohrávané mistrovské utkání s Unionem Beroun na našem stadiónu.Opět jsme nastoupili v oslabené sestavě a opět byl soupeř lepší.Přehrával nás ve všech směrech jen ta střelba jim naštěstí nevycházela.Když už se jim to povedlo tak stál v naší brance vynikající Tyller. Tentokrát nám vycházeli brejky, ale nedokázali jsme je proměnit.Ve 30min. jsme při rohovém kopu nedokázali uhlídat soupeře ten nám hlavou dal gól 0:1.

Ve druhém poločase jsme se snažili o brejky, ale Zajíčkovu bombu v 54min. brankář stačil vyrazit.V 60min. po rohovém kopu se k míči dostal Čech a srovnal na 1:1.Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho.V 67min. hosté zahrávali trestný kop a po našem nedůrazu se k míči dostal hostující hráč a hlavou zvýšil na konečných 1:2.

Krajský přebor – 9. kolo.
Povltavská FA - FK Čechie Kralupy 5:0 (4:0)

Sestava: Tyller - Hanáček Zajíček Čech Hořejší - Petr - Hájek Zajíček T Palice Kozák  - Mar
Střídali:Škuthan,Fečo

V sobotu 9.10. 2021 jsme odehráli mistrovské utkání s Povltavskou Akademii na jejich hřišti. Na utkání jsme dorazili v oslabené sestavě(nemocný Kvacskai,Měchura byl odvezen do nemocnice na vyšetření ledvin,Seidl) a na naši hře to bylo znát.Soupeř byl vynikající, ale my jsme jim to naší bojácnosti usnadnili.Můžeme být rádi, že měli domácí hráči problémy s koncovkou takže poločas 4:0 byl milosrdný.

Do druhého poločasu trenér Palice vyměnil brankáře.Do branky šel Škuthan a Tyller nastoupil do pole.Druhý poločas byl obdobný jako první.Domácí se do nás zakousli a hrálo se jen na naší polovině a domácí nás nepustili do žádného brejku.Ve 40min. domácí zvýšili na 5:0 a to bylo z jejich strany všechno.Nedokázali se už střelecky prosadit i zásluhou brankáře Škuthana.My jsme měli obrovskou příležitost snížit Zajíčkem, dokázal projít do vápna domácích udělal brankáři kličku ale jeho slabou střelu stačil domácí hráč vykopnout z branky.Z našeho mužstva zaslouží velkou pochvalu oba brankáři a stopeři Zajíček a Čech.Tato porážka byla zasloužená, soupeř byl nad naše síly.

Krajský přebor – 8. kolo.

FK Čechie Kralupy - Tatran Sedlčany 4:0 (4:0)

Branky: 2x Filip Marx
Sestava: Škuthan - Hanáček Petr Čech Horvát - F. Zajíček Palice  Fečo Kozák - Marx Hájek
Střídali: Seidl, Tyller, Špáda, David

Krajský přebor – 7. kolo.

Rapid Psáry - FK Čechie Kralupy 0:4 (0:2)

Branky: 2x Petr Hájek, 1x Tomáš Háva, Filip Zajíček
Sestava: Tyller - Hanáček Petr Čech Š. Měchura - F. Zajíček Palice  J. Měchura Kozák - Marx Hájek
Střídali: Seidl, Háva, Špáda, Škuthan

Krajský přebor – 6. kolo.
Viktoria Vestec - FK Čechie Kralupy 3:2 (2:1)

Branky: F. Zajíček, J. Měchura
Sestava: Tyller - Hanáček Petr Čech Hořejší - F. Zajíček Palice  J. Měchura Kozák - Marx  Fečo
Střídali: Škuthan, Š. Měchura T. Zajíček

V sobotu 11.9. 2021 jsme odehráli další mistrovské utkání ve Vestci.Domácí se na nás dobře připravili a s jejich agresivní hrou jsme měli velké problémy.Nedokázali jsme udržet míč a pokoušeli jsme se jenom nakopávat míč od naší branky.Domácí hráči se tlačili před naší branku a ostřelovali našeho brankáře.Ten vydržel odolávat až do 11min. kdy ho překonal domácí hráč a bylo to 1:0.My jsme se pokoušeli o rychlé brejky, které domácí obrana lehce likvidovala, až do 20min. kdy se na pravé straně uvolnil Zajíček prodral se do vápna a křižnou přihrávkou našel úplně volného Měchuru a ten pohodlně do prázdné branky vyrovnal 1:1.Domácím jsme tlak na naši branku umožňovali množstvím nepřesných přihrávek ve středu hřiště, z jedné takové domácí zvýšili na 2:1.

Do druhého poločasu trenér Palice provedl změny v sestavě odešel Hořejší a Fečo, nastoupili Měchura Š, Zajíček T, a naše hra se hodně zvedla.Vytvářeli jsme si šance a v 59min.Zajíček vyrovnal na 2:2.Dále jsme si vytvářeli šance, ale neproměňovali.Už to vypadalo, že si odvezeme bod ale pak přišla v 70min. fatální chyba, faul ve vápně a nařízený(správně) pokutový kop, který domácí proměnili a bylo to 3:2pro domácí. Byla to škoda protože si myslím, že jsme si bod zasloužili.

Krajský přebor – 5. kolo.
FK Čechie Kralupy – SK Slavia Jesenice 15:1 (7:1)

Branky: 5x F. Zajíček, 4x Marx, 3x J. Měchura, 2x Š. Měchura, 1xKvacskai
Sestava: Tyller - Fečo Petr Čech Hořejší - F. Zajíček Palice  J. Měchura Š. Měchura - Marx  Kvacskai
Střídali: Škuthan,Horvát, Korček, Špáda

V sobotu 4.9.2021 jsme sehráli další mistrovské utkání na své stadionu proti SK Slavia Jesenice.Začátek utkání byl jak z říše snů 2min. a vedli jsme 2:0,střelci byli Marx a Kvacskai.Kluci byli ukolébani tak snadným vedením že si mysleli že se soupeř porazí sám.Ve 3min.přišlo první vážné varování soupeř nastřelil tyč naší branky.V 6min. Zajíček zvýšil na 3:0, ale zmatky v naší obraně dovolili soupeři ve 12min. snížit na 3:1.Potom se naše hra uklidnila a na hřišti už bylo jsdno mužstvo Čechie Kralupy a skóre narůstalo až do poločasového stavu 7:1.Trefili se Zajíček 3x,Měchura Šimon.

Ve druhém poločase jsme pokračovali ve své hře a postupně narůstalo skóre.Ve 39min. Měchura Šimon 8:1, 41min. Měchura J. 9:1, 43min. Marx 10:1, 48min. Měchura J.11:1, 53min. Zajíček 12:1, 56min. Zajíček 13:1, 58min. Marx 14:1, 68min. Měchura J. 15:1.Odevzdaný soupeř byl rád, že rozhodčí zápas ukončil.

Doufám, že si kluci nechali nějaký střelecký prach na sobotu 11.9. 2021 kdy zajíždíme k dalšímu mistrovskému zápasu do Vestce.Držte nám palce atˇ přivezeme nějaké body.

Krajský přebor – 4. kolo.
MFK Dobříš - FK Čechie Kralupy 2:3 (1:2)

Branky: 2x F. Zajíček, 1x J. Měchura
Sestava: Tyller - Š. Měchura Petr Čech Hořejší - F. Zajíček Palice  J. Měchura Hájek - Marx  Kvacskai
Střídali: Škuthan, Fečo, Kozák,

Ve středu 1.9.2021 jsme sehráli vložené mistrovské utkání v Dobříši.V prvním poločase byla hra vyrovnaná byli jsme to my kdo vstřelil úvodní branku utkání.Už v 1min. se k  sólu  nadechl Zajíček a prostřelil domácího brankáře vedli jsme 1:0.Domácí hráče to na chvíli zaskočilo, ale potom zvýšili tlak na naši branku.Ve 13min. brankář Tyller předvedl dva vynikající zákroky a udržel čisté konto.V 19min. se krásně uvolnil Měchura a svoje sólo zakončil gólem vedli jsme 2:0.Ve 21min. nešikovně podrazil domácího hráče ve vápně Fečo a byla z toho penalta, kterou domácí s jistotou proměnili 1:2.Hra se přelévala od jedné branky k druhé, ale šancí se moc neurodilo.Největší šanci na změnu skóre měl náš Petr Hájek, který nedokázal trefit odkrytou branku domácích.Tak skončil první poločas.

Ve druhém poločase domácí zvýšili usilí a šli za vyrovnáním.Jejich snaha skončila budˇ na špatné koncovce nebo na naší obraně v čele s brankřem Tyllerem nebo stoperem Čechem.Kluci bojovali a snažili se i o rychlé brejky.Jednou šel sám na brankáře Měchura a jednou Marx.Pokaždé je domácí brankář vychytal.Tlak domácích jsme vydrželi až do 65min. kdy domácí hráč křížnou střelou překonal našeho brankáře Tyllera.Domácí ve snaze získat 3body vrhly všechny síly do útoku a toho v 68min. využil Zajíček.Probojoval se před vápno domácích a jeho střelu domácí brankář vyrazil na břevno na odražený míč Zajíček rychle zareagoval a rozvlnil sítˇ a vedli jsme 3:2.Konec utkání kluci zvládli a vezeme si cenné body.

Kluci díky.

Krajský přebor – 3. kolo.

FK Čechie Kralupy – Králův Dvůr 8:1 (5:0)

Branky: 3x F. Zajíček, 2x Marx, 1x Palice, Hájek, Čech
Sestava: Tyller - Fečo Petr Čech Hořejší - F.Zajíček Palice Š. Měchura Hájek - Marx  Kvacskai
Střídali: Škuthan, T. Zajíček

V sobotu 28.8.2021 jsme sehráli další mistrovský zápas kr.přeboru starších žáků na našem stadionu a našim soupeřem byl Kr.Dvůr.Soupeř byl věkově mladší a nestačil na naše hráče rychlostně.Byla to hra na jednu branku a poločas jsme vyhráli 5:0 a to jsme ještě dost vyložených příležitostí neproměnili.

Do druhého poločasu trenér Palice provedl Změnu v sestavě.Do branky nastoupil místo Tyllera Škuthan.Pod vidinou náskoku z prvního poločasu začali naši hráči nesoustředěně a soupeř,který začal bojovat nás začal pěkně prohánět a podařilo se mu snížit na 6:1.Kluci potom zabrali bylo z toho jasné vítězství 8:1.

Branky našeho mužstva vstřelili: Zajíček 3x, Marx 2x, Hájek 1x, Čech 1x, Palice 1x,

Ve středu 1.9.2021 zajíždíme k dalšímu mistrovskému zápasu do Dobříše.Držte nám palce ať uděláme dobrý výsledek.

Krajský přebor – 1. kolo.
FK Čechie Kralupy – Baník Švermov 13:1 (8:0)

Branky: 4x F. Zajíček, 3x J. Měchura, 2x Š. Měchura, 1x Palice, Marx, Seidl, Hájek
Sestava: Tyller - Hanáček Petr Čech Hořejší - Zajíček Palice  Měchura Hájek - Marx  Saidl
Střídali:  Kvacskai, Horvát, Korček, Měchura Š,Škuthan

V sobotu 14.8.2021 jsme na svém stadionu sehráli 1.zápas kr.přeboru žáků proti Baníku Švermov.Pro mužstvo statších žáků FK Čechie to byl první zápas v tak vysoké soutěži.Naši kluci byli na zápas natěšeni a do soupeře se pustili s velkou vervou a hned od začátku utkání jsme soupeře  zatlačili na jeho polovinu a ostřelovali jsme jeho branku.Už ve 3min. otevřel skóre Měchura Jakub 1:0 a byla ztoho jednostranná záležitost našeho mužstva, které pokračovalo v brankové demolici soupeře.V 8min. Saidl 2:0, ve 13min. Zajíček 3:0,v 15min. Měchura J. 4:0, ve 25min. palice 5:0, ve 27min. Zajíček 6:0,ve 31min.  Zajíček 7:0 a ve 34min. uzavřel skóre poločasu na 8:0 Měchura Š.

Vstup do druhého poločasu byl hodně vlažný.Kluci vedli po poločase vysokým skórem a začalo na ně působit velké horko a tak ubrali na výkonu.Až ve 44 min. se mužstvo opět rozjelo a začalo se měnit skóre Zajíček zvyšoval na 9:0, 51min.Měchura Š 10:0, v56min.soupeř snížil na 10:1,v 59min.Marx 11:1, v 60min. Měchura J.12:1, v 62min. uzavřel skóre zápasu na 13:1 Hájek.

Musím kluky pochválit, že v takovém horku hráli krásný kombinační fotbal zakončený častou střelbou což se divákům líbilo a odměňovali je potleskem.